Siatka do tenisa ziemnego

Tenis ziemny to sport zyskujący na popularności. Wychodząc naprzeciw potrzebom, produkujemy siatki sportowe przeznaczone na korty tenisowe o różnych nawierzchniach. W ofercie naszej firmy znajdują się także inne produkty, takie jak siatki ogrodzeniowe na korty tenisowe.

Tenis to kolejna dyscyplina sportowa, w której siatka pełni ważną rolę. Tenisiści odbijają piłeczkę rakietą, aby spadła na połowie przeciwnika. Piłka porusza się z dużą szybkością, a w napotkane przeszkody uderza z dużą siłą. Dlatego tak ważne jest, by siatka do tenisa ziemnego cechowała się najwyższą jakością i wytrzymałością. Zatem bez odpowiedniego sprzętu gra może być mocno utrudniona, a nawet niemożliwa

Siatka do tenisa ziemnego Domeks

Oferujemy szeroki wybór siatek do tenisa ziemnego, które cechują się wysoką jakością. U nas znajdziesz zarówno produkty przeznaczone do uczestnictwa w grze w tenisa przez dzieci, jak i dorosłych. Nasze siatki do tenisa wykonane są z tworzyw sztucznych, co zapewnia im wysoką wytrzymałość także na wodę, promieniowanie słoneczne oraz na wysokie i niskie temperatury. Domeks prezentuje siatki do tenisa ziemnego, które doskonale amortyzują uderzenia. Podczas gry w tenisa siatki powinny stanowić nie tylko przeszkodę dla rywalizujących tenisistów, ale także ochronę.

Siatka tenisowa – wymiary

Siatka do tenisa ziemnego ma ściśle ustandaryzowane wymiary. Do tej dyscypliny polecane są siatki o wielkości oczek 42 x 42 mm, grubość sznurka to 2-5 mm.

Siatka do tenisa ziemnego ma wymiary: długość 12,8 m, szerokość 1,08 m. Górna krawędź siatki jest wzmocniona specjalną taśmą o szerokości 5-6 cm. Ważnym elementem siatki do tenisa jest także linka naprężająca. Powszechnie stosuje się linki stalowe lub kewlarowe.

Produkowane są różne rodzaje siatek tenisowych: pojedyncze, podwójne lub z podwójnymi górnymi rzędami. Istnieje możliwość zamówienia siatki do tenisa innej niż standardowa, dzięki czemu będzie ona idealnie dopasowana do konkretnego boiska. Klienci mogą także wybrać kolor – domyślnie jest to czarny, który jest najbardziej widoczny zwłaszcza na kortach zewnętrznych, jednak oferta obejmuje również inne barwy.

siatka do tenisa ziemnego

Wybór odpowiedniej siatki do tenisa ziemnego

Wyposażenie kortu tenisowego w słabej jakości siatki tenisowe (te na korcie jak i ogrodzeniowe) sprawia, że traci na tym cały obiekt.

Na rynku można znaleźć szeroki wybór siatek do tenisa o zróżnicowanych parametrach technicznych. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana została interesująca nas siatka do tenisa ziemnego. Siatki wykonane m.in. z polipropylenu są siatkami bezwęzłowymi – charakteryzuje je elastyczność i niska waga. Często spotykana jest również siatka do tenisa ziemnego wykonana z polietylenu, nazywana węzłową. Siatki z polietylenu są bardziej sztywne i mniej popularne niż produkty polipropylenowe.

Siatka do tenisa jako ważny element bezpieczeństwa podczas gry

Tenis zmieny to gra, w której piłka po uderzeniu może osiągać prędkość nawet ponad 200 km/h! Rekord prędkości serwisu należy do Australijczyka Samuela Grotha, i wynosi 263km/godz.! Przy takiej prędkości, wytrzymałość siatki do tenisa jest tutaj szalenie istotna. A zatem bezpieczeństwo osób znajdujących się na korcie zależy również od tego, jaka siatka do tenisa ziemnego zostanie zastosowana na korcie. Ważnym czynnikiem wpływającym na jej wytrzymałość jest również grubość sznurka. Większa grubość sznurka to także lepsza amortyzacja. Na korty tenisowe wybierana jest zazwyczaj siatka do tenisa o grubości sznurka między 2 mm a 5 mm.

Budowa kortu tenisowego – o czym warto pamiętać

Kort tenisowy powinien spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz zapewnić komfort podczas gry. W tym celu warto odpowiednio dobrać nawierzchnię, która zapewni dobrą przyczepność obuwia i ustrzeże przed poślizgnięciem się, oraz zamontować piłkochwyty w przestrzeni otaczającej kort. Należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich wymiarów boiska do gry w tenisa.

Standardowe wymiary kortu tenisowego:

 • długość: 23,77 m,
 • szerokość: 8,23 m (10,97 m w przypadku meczów deblowych),
 • wybieg boczny: minimum 3,05 m,
 • wybieg końcowy: minimum 5,50 m,
 • znak środkowy: długość 5,485 m, szerokość 8,23 m,
 • pole serwisowe: długość 6,40 m, szerokość 4,115 m,
 • korytarz: szerokość 1,37 m,
 • wysokość siatki pośrodku boiska powinna wynosić nie mniej niż 0,914 m, a wysokość słupków, do których jest przymocowana: 1,07 m.

Profesjonalny kort tenisowy powinien być wyposażony w produkty, które spełniają wszystkie standardy. Siatka tenisowa Domeks, którą oferuje nasz sklep, wykonana jest z tworzyw sztucznych, co zapewnia jej nie tylko wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale także na uszkodzenia i odkształcenia spowodowane oddziaływaniem dużych sił. Nasza siatka tenisowa spełnia wszelkie standardy produktów wyposażenia kortów tenisowych najwyższej klasy i pozwala na jej wykorzystywanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Zastosowanie nowoczesnych technologii do produkcji siatek tenisowych sprawia, że ich niska cena idzie w parze z wysoką jakością.

Producent siatek sportowych

Firma Domeks specjalizuje się w produkcji siatek używanych na różnych obiektach sportowych. Wśród naszego asortymentu możesz znaleźć produkty takie jak siatki do bramek piłkarskich, siatki do siatkówki, siatki zabezpieczające czy piłkochwyty (również na korty tenisowe). W celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących naszych produktów zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 668 737 925. Tenis ziemny – szybka dostawa i krótki czas realizacji zamówienia sprawia, że jesteśmy jednym z liderów na rynku. Wyróżnia nas profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta i niskie ceny. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Jako bezpośredni producent gwarantujemy dostępność produktu, a każde zamówienie zrealizujemy szybko i bez zbędnych problemów

Siatki do tenisa są niezbędnym elementem każdego kortu tenisowego. Dzięki temu, że wykonane są z niezwykle trwałych materiałów, posłużą przez bardzo długi czas, zapewniając komfort i bezpieczeństwo podczas gry. Jako producent gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów. Dodatkowo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy możliwość realizacji indywidualnych zamówień, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający Klienci znajdą u nas rozwiązania, jakich oczekują. 

Sprawdź aktualną ofertę naszego sklepu i wybierz produkt z certyfikatem bezpieczeństwa! 

Wszystkie produkowane przez nas siatki posiadają certyfikat bezpieczeństwa, mogą zatem być stosowane w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach użytku publicznego. Zapraszamy do skorzystania z oferty

Zobacz nasze inne siatki

Siatka na orlik to nie jedyny produkt w naszej ofercie. Produkujemy także szereg innych siatek dla różnych dyscyplin sportowych oraz różnego rodzaju siatki zabezpieczające.

 • Piłkochwyty
  Piłkochwyt jest ważnym elementem każdego boiska. Jego zadaniem jest ochrona ludzi poza polem gry oraz szybkie odzyskanie piłki i wznowienie gry.
 • Siatka do siatkówki plażowej, halowej i na zewnątrz
  Jesteśmy producentem siatek do piłki siatkowej przeznaczone do hal sportowych, jak również na zewnątrz.
 • sport siatkówka
  Siatka do tenisa ziemnego
  Produkujemy siatkę sportową przeznaczoną na korty tenisowe o różnych nawierzchniach. W ofercie także siatki ogrodzeniowe na korty.
 • Siatki do bramek piłkarskich
  Siatki sportowe przeznaczone na bramki do piłki nożnej. Produkujemy siatki piłkarskie gdzie kolor dopasowany jest wg wymagań klienta.
 • boisko orlik
  Siatki na Orlik
  Produkujemy siatki sportowe przeznaczone na bramki Orlik. W ofercie także piłkochwyty na boiska Orlik, których oczka mogą być indywidualnie dopasowane.
 • Siatki zabezpieczające - siatki ochronne
  Siatka zabezpieczająca przeznaczone do zabezpieczania tras narciarskich, oraz innych niebezpiecznych miejsc na dowolny wymiar.
 • Informacje dodatkowe
  Piłkochwyty są ważnym elementem na każdym boisku. Zadaniem piłkochwytu jest ochrona ludzi poza boiskiem oraz szybkie odzyskanie piłki i wznowienie gry.

Wszystkie produkowane przez nas siatki posiadają certyfikat bezpieczeństwa, mogą zatem być stosowane w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach użytku publicznego.