Siatka do siatkówki plażowej, halowej i na zewnątrz

Siatkówka to niezwykle dynamiczny sport, który chyba każdy z nas miał okazję uprawiać już w czasach szkolnych. Obecnie za sprawą wielu sukcesów naszej reprezentacji, sport ten cieszy się wciąż rosnącą popularnością.

Bez siatki uprawianie tej dyscypliny sportu nie byłoby możliwe. Zadaniem siatkarzy jest odbicie piłki na stronę drużyny przeciwnej nad siatką. Dwie części boiska rozdziela właśnie siatka i dwa słupki, na których jest rozwieszona. Siatkówkę uprawia się zarówno w warunkach halowych, jak i na otwartej przestrzeni. Produkujemy siatki przeznaczone zarówno do gry w siatkówkę w obiektach, jak i na świeżym powietrzu.

Siatki do siatkówki przeznaczone do gry w halach sportowych i na zewnątrz

Standardowy wymiar siatki do siatkówki halowej to zazwyczaj 9,5-10 m długości x 1 m szerokości w zależności od rozmiaru boiska. Siatka do siatkówki plażowej jest o metr krótsza. Nad liniami bocznymi po dwóch stronach boiska na dwóch końcach siatki wysokość siatki powinna być taka sama, a szerokość siatki powinna wynosić 1 m. Siatka do siatkówki może mieć różne wymiary oczek (standardowo 10 cm). Górna krawędź siatki to taśma, która może znajdować się także po obu brzegach siatki. Krawędzie boczne i dolna wzmocnione są linką, do tego w sporcie profesjonalnym boki siatki zwieńczone są antenkami, ograniczającymi strefę przejścia piłki nad siatką do pola, w którym toczy się gra. Środek siatki zazwyczaj delikatnie opada pod jej ciężarem. Do zastosowań profesjonalnych używa się siatek, które wykańczają białe taśmy, także na dolnej krawędzi. Standardowy kolor siatki to czarny lub biały. Istnieje również możliwość wyboru innego koloru. W profesjonalnych siatkach taśmy stosuje się także na dolnej krawędzi.

Siatka do siatkówki halowej wykonana jest z poliamidu lub polipropylenu metodą bezwęzłową. Dzięki temu mogą być eksploatowane intensywnie przez wiele lat. Są odporne na rozerwanie w wyniku uderzenia przez piłkę siatkową. Siatki Domeks spełniają międzynarodowe normy dla tego typu produktów.

siatki do siatkówki plażowej i halowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siatkówka – standardowe wymiary boiska

Boisko do siatkówki halowej

Boisko do gry w piłkę siatkową ma kształt prostokąta o wymiarach 18 × 9 metrów. Dookoła otoczone jest wolną strefą, która powinna mieć szerokość co najmniej 3 m. Na boisku zaznaczone są dwie linie boczne, dwie linie końcowe, linia środkowa oraz dwie linie ataku. Te ostatnie znajdują się w odległości 3 m od linii środkowej boiska. Wydzielona jest również przestrzeń, po której może poruszać się trener.

Boisko do siatkówki plażowej

W przypadku siatkówki plażowej boisko powinno mieć wymiary 16 × 8 metrów oraz wydzieloną wolną przestrzeń o szerokości co najmniej 3 m. Jeśli chodzi o podłoże, warstwa usypanego piasku nie powinna mieć mniej niż 40 cm głębokości.

Ponadto ważna jest również odpowiednia przestrzeń ponad polem gry, która powinna wynosić co najmniej 7 m. Siatkę do siatkówki zawiesza się na słupkach dokładnie pośrodku boiska do gry.

Na jakiej wysokości zawiesić siatkę do siatkówki?

Wysokość zamocowania siatki do siatkówki zależna jest od wieku i płci zawodników:

Kobiety:

 • Młodziczki – 2,15 m
 • Seniorki, juniorki, kadetki – 2,24 m

Mężczyźni:

 • Młodzicy – 2,35 m
 • Seniorzy, juniorzy, kadeci – 2,43 m

Siatka do siatkówki plażowej i halowej mocowana jest do specjalnych słupków, które mają wysokość 2,55 m oraz możliwość regulacji. Dodatkowo po obu stronach siatki mocuje się antenki o długości 1,80 m i średnicy 10 mm. Antenki powinny wystawać ponad górną część siatki na wysokość ok. 80 cm. Są one częścią siatki i wyznaczają jej przestrzeń po bocznych stronach.

Producent siatek do siatkówki

Jako producent wysokiej jakości siatek sportowych, oferujemy profesjonalne siatki do siatkówki plażowej i halowej. Nasze siatki wykonane są z niezwykle trwałych materiałów oraz spełniają niezbędne wymogi krajowe i międzynarodowe. Ponadto nasza oferta obejmuje siatki piłkarskie, siatki do gry w tenisa, piłkochwyty oraz ochronne siatki zabezpieczające.

Oferowane przez nas siatki do siatkówki marki Domeks cechują się niezwykłą wytrzymałością i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, dając komfort gry w każdych warunkach. Dzięki temu, że świetnie znoszą zmienne warunki atmosferyczne, możesz zastosować je zarówno do gry halowej jak i do siatkówki plażowej.

Gra w siatkówkę to nie tylko profesjonalny sport, ale także rywalizacja na czysto amatorskim poziomie w formie zabawy na osiedlach, czy w ogrodzie. Nawet w takim wypadku warto zadbać, aby siatka była dobrej jakości, aby uderzana piłka, czy obciążenia od góry w przypadku ataku lub obrony nie były w stanie jej uszkodzić lub powodować mniejsze lub większe odkształcenia albo nawet przerwania. Materiały, z których produkujemy nasze siatki, są zawsze najwyższej jakości. Każdy produkt może być dostosowany do potrzeb klienta i zastosowania na boisku o dowolnym wymiarze. Wszystko zależy od zapotrzebowania. Skorzystaj z naszej oferty.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat naszych produktów zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 668 737 925. Jako jeden z liderów na rynku gwarantujemy szybką dostawę i krótki czas realizacji zamówienia.

Zobacz nasze inne siatki

Siatka na orlik to nie jedyny produkt w naszej ofercie. Produkujemy także szereg innych siatek dla różnych dyscyplin sportowych oraz różnego rodzaju siatki zabezpieczające.

 • Piłkochwyty
  Piłkochwyt jest ważnym elementem każdego boiska. Jego zadaniem jest ochrona ludzi poza polem gry oraz szybkie odzyskanie piłki i wznowienie gry.
 • Siatka do siatkówki plażowej, halowej i na zewnątrz
  Jesteśmy producentem siatek do piłki siatkowej przeznaczone do hal sportowych, jak również na zewnątrz.
 • sport siatkówka
  Siatka do tenisa ziemnego
  Produkujemy siatkę sportową przeznaczoną na korty tenisowe o różnych nawierzchniach. W ofercie także siatki ogrodzeniowe na korty.
 • Siatki do bramek piłkarskich
  Siatki sportowe przeznaczone na bramki do piłki nożnej. Produkujemy siatki piłkarskie gdzie kolor dopasowany jest wg wymagań klienta.
 • boisko orlik
  Siatki na Orlik
  Produkujemy siatki sportowe przeznaczone na bramki Orlik. W ofercie także piłkochwyty na boiska Orlik, których oczka mogą być indywidualnie dopasowane.
 • Siatki zabezpieczające - siatki ochronne
  Siatka zabezpieczająca przeznaczone do zabezpieczania tras narciarskich, oraz innych niebezpiecznych miejsc na dowolny wymiar.
 • Informacje dodatkowe
  Piłkochwyty są ważnym elementem na każdym boisku. Zadaniem piłkochwytu jest ochrona ludzi poza boiskiem oraz szybkie odzyskanie piłki i wznowienie gry.

Wszystkie produkowane przez nas siatki posiadają certyfikat bezpieczeństwa, mogą zatem być stosowane w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach użytku publicznego.